Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, Kamishiro |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Condition | New |
| Type | Universal Vise |
| Applicable Industries | Manufacturing Plant, Machinery Repair Shops, CNC machine center |
| Weight (KG) | 4 |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2024 |
| Drive Mode | Manual |
| Warranty | 2 years |
| Showroom Location | Canada, Turkey, United Kingdom, United States, Italy, UAE, Australia |
| Core Components | Stainless steel/O-ring |
| U PERPENDICULARITY | 0.02mm |
| Parallelism | 0.02mm |
| Length | 130MM, 170MM, 210MM |
| Material | SUS440C |
| Hardness | HRC48-52 |
| After-sales Service Provided | Online support |
| Local Service Location | None |
| Feature | Durable/Precise, cnc machine vise tool euqipment |
| Accuracy | 2ml |
| Usage | Workholding Precision Vise, self centering vise, milling tool vice |
Instock
There are no reviews yet.