Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 12 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Drive Mode | Manual |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | Cross Pliers Bench |
| Brand Name | CXG |
| Type | Bench Vise |
| Certification | none |
| Shank Material | Aluminium alloy |
| DIY Supplies | Metalworking |
| X-axis travel distance | 80mm |
| Y-axis travel distance | 67mm |
| Jaw width | 75mm |
| Max jaw opening | 80mm |
| For | woodworking and metalworking |
| For 2 | Milling machines Drilling machine Grinding machine |
Instock
There are no reviews yet.