Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 2 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | Electric Hydraulic Pliers |
| Certification | DOT, EAC, EPA, FCC, RoHS, TGA |
| Product: Lithium | Electric Hydraulic Pliers |
| Voltage | 18V |
| Maximum crimping force | 60KN |
| Crimping range | 16-300 |
| Travel | 18MM |
| Reset method | manual |
Instock
There are no reviews yet.