Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 85 × 60 × 35 cm |
| Type Number | NO |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Dimensions | 53*23*18CM |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Warning | NO |
| Warranty | 3 months |
| Model Number | 3818-2 |
| Design | Heavy tank |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 2H |
| Control Channels | 3 channels |
| Controller Battery | 1.5V*6 |
| Remote Distance | 60-80M |
| Charging Time | 30minute |
| Charging Voltage | 100-240V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal |
| Brand Name | SMODELF |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| Chariot series | Main battle tank |
| Proportion | 1:16 |
| Color classification | Camouflage |
| Model type | Finished product |
Instock
There are no reviews yet.