Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Riveter Gun Type | Blind Rivet Guns |
| Power Type | Electric Rivet Guns |
| Brand Name | ZJMZYM |
| Origin | Mainland China |
| Certification | none |
| Product number | FC4106 |
| Name | Rivet gun |
| Model | DCPM50 (Type E) |
| Battery | 12V/2.0Ah |
| Stroke | 20mm |
| Working range | 2.4-5.0 full material 2.4-6.0 aluminum rivet |
| Maximum pulling force | 10000N |
| Endurance | about 580 rivet 5*13 willow nails |
Instock
There are no reviews yet.