Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 65 × 25 × 29 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Dimensions | 68.5*23*22 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | none |
| Warranty | – |
| Model Number | 3889-1 |
| Design | tank |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 30 minutes |
| Controller Battery | AA*6 |
| Remote Distance | 80m |
| Charging Time | 240 minutes |
| Charging Voltage | – |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| material quality | alloy |
| Product category | tank |
| control mode | remote control |
| Packaging method | Color box |
Instock
There are no reviews yet.