Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.042 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| DIY Supplies | Metalworking |
| Model Number | Glass Cutting Tool, TC-10 Cutting Tool |
| Certification | none, NONE |
| Brand Name | ZWICKE |
| Origin | JP(Origin), Mainland Japan |
| Length | approx. 180mm |
| Cut Thickness | 3-10mm |
| Use | Glass Cutting, Glass Cutting |
| Applicable industries | Deep processing of glass |
| Binder | Metal alloy |
| Production process | sinter |
| Texture of material | Tungsten carbide+metal |
| Glass knife length | 18cm |
Instock
There are no reviews yet.