Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 75 × 30 × 30 cm |
| Type Number | 110-128V |
| 3C | Type |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Dimensions | 1/16 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | NO |
| Warranty | |
| Model Number | 2A6 |
| Design | 101 |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 60 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | 6 |
| Remote Distance | 120 |
| Charging Time | 60 |
| Charging Voltage | 11.1v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Alloy |
| Brand Name | MODEL RTR |
| Recommend Age | 12+y, 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| Chariot series | Main battle tank |
| Proportion | 1/16 |
| Color classification | Camouflage-BB version |
| Model type | Finished product |
Instock
There are no reviews yet.