Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 300 kg |
|---|---|
| Dimensions | 200 × 100 × 200 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | CE, CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | NoEnName_Null, YG |
| Place of Origin | Henan, China |
| Type | Straightener & Cutter |
| Condition | New |
| Use | Bar |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Core Components | PLC |
| Voltage | 380v/customize |
| Power | 7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 2800*750*1400mm |
| Weight | 850kg |
| After-sales Service Provided | Video technical support, Online support |
| Key Selling Points | High Productivity |
| After Warranty Service | Video technical support, Online support |
| Applicable Industries | Construction works, Energy & Mining |
| Local Service Location | None |
| Showroom Location | None |
| Product name | Steel Bar Straightening |
| Application | Building Construction |
| Usage | Reinforcing Rebar Straightener Cutter |
| Material | Steel Material |
| Cutting length | 20-30cm |
| Color | Custermized |
| Straightening Speed | 45-50m/min |
| Wire diameter | 4-14mm |
| Control system | CNC Controller |
| Cut Error | 1-5mm |
Instock
There are no reviews yet.