Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 20 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Dimensions | 42*18.5*20.5 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Model Number | M5A1 |
| Design | tank |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Controller Battery | 4*AAA |
| Remote Distance | 60m |
| Charging Time | 120 minutes |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Aoft Technology |
| Type | Tank |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Feature 1 | rc tank |
| Feature 2 | remote control tank |
| Feature 3 | 1 16 rc tank |
Instock
There are no reviews yet.