Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 30 × 22 cm |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | 3C |
| Dimensions | 52*29*21 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Model Number | 830PRO T-14 |
| Design | Tank |
| Controller Battery | 7.4V 1200mah |
| Remote Distance | 100 |
| Remote Control | No |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | COOLBANK MODEL |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| Color | Army Green |
| Feature1 | 1/18 2.4ghz Remote Control US M4A3 Sherman Tank Model |
| Feature2 | T-14 Tank RC Military Vehicle Model |
| Feature3 | Russian Armata T-14 rc tanks |
| Feature4 | 1/18 scale Russian Armata T-14 rc tanks |
| Feature5 | RC Russian Armata T-14 Infrared Remote Control Main Battle Tank Model |
| Feature6 | RC Army Tank |
Instock
There are no reviews yet.