Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 30 cm |
| Type Number | G2063 |
| CE | Type |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Dimensions | About 34.3*17.4*14.5CM |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Not suitable for children under 8 years old |
| Warranty | 1 Month |
| Model Number | G2063 |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | About 15 Mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | *AA Battery(Not Included) |
| Remote Distance | About 80M |
| Charging Time | About 3 Hours |
| Charging Voltage | 110-240V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER |
| Brand Name | Tccicadas |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.