Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | 2021182202025846 |
| CE | Certificate, Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Dimensions | 40*15*20CM |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Model Number | R0577 RC TANK |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | about 20 mins |
| Control Channels | 7 Channels |
| Controller Battery | 3.7V500MHA lithium battery |
| Remote Distance | about 30m |
| Charging Time | about 2 hours |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | pankeda, CONUSEA |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| remote control | 2 AA battery |
Instock
There are no reviews yet.