Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | 777-272 |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Dimensions | 167 x 73 x 222 mm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | none |
| Warranty | Factory Warranty |
| Model Number | 777-272 |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | About 30 mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | none |
| Remote Distance | 18m |
| Charging Time | Approx. 120 mins |
| Charging Voltage | 3.7V 450mAh Li-Po (included) |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.