Instock
| Weight | 7.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 20 × 31 cm |
| Certificate Number | 2006152202000256 |
| 3C | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Dimensions | 50.5*19.5*31 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Model Number | 3939-1 |
| Design | tanks rc |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 25 Min |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 6*AA (sold separately) |
| Remote Distance | 80m |
| Charging Time | 240 Min |
| Charging Voltage | 6.5 V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | COOLBANK MODEL |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| Feature1 | Henglong 3939 RC Tank for Adults Boys |
| Feature2 | 2.4ghz Remote Control Tank Model |
| Feature3 | T-72 Tank Model |
| Feature4 | Remote Control Tank |
| Feature5 | 2.4 G RC Russia T72 Main Battle Tank Model Military Tank |
| Feature6 | 1/16 Remote Control Tank That Shoot |
| Feature7 | Heng Long RC Tank Toy for Boy and Adult |
| Feature8 | 1/16 2.4ghz Remote Control Tank Toys |
Instock
There are no reviews yet.