Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | SEVENMOONS |
| Origin | Mainland China |
| Type | Cabinet |
| Voltage | 60v72v |
| Design | Brushless |
| Style | Two rounds |
| Place of Origin | China, Henan |
| Model Number | S-17-1 |
| Product name | 17inch QS Hub Motor |
| Rated voltage | 60v/72v |
| Rated Power | 2000w/3000w/5000w/8000w |
| Brake type | Disc Brake |
| Application | Motorcycle |
| Open size | 190mm |
| Efficiency | 80% |
| Rated Speed | 60km/h-120km/h |
| Warranty | 3months-1year |
| Certification | CCC |
Instock
There are no reviews yet.