Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 19 × 21 cm |
| Is Electric | AA Battery |
| Certification | CE |
| Dimensions | 34.8*17.3*14.4cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | NO |
| Model Number | G2061 |
| Design | tank |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 20mmin |
| Control Channels | 12 Channels & Up |
| Controller Battery | AA |
| Remote Distance | 80m |
| Charging Time | 180min |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.