Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 18 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Dimensions | 26.5CMX13.5CMX11CM |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Model Number | JJRC-C8812 |
| Design | Car |
| Flight Time | about 15 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 2 *1.5V "AA" batteries (to be purchased separately) |
| Remote Distance | about 50 meters |
| Charging Time | about 180 minutes |
| Charging Voltage | 7.4V 500mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| Type1 | High Speed Armored Vehicle |
| Type2 | Remote Control Toy Car |
| Type3 | Tactical Model |
| Type4 | Electronic Toys for Boys Children |
Instock
There are no reviews yet.