Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 14 × 20 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Dimensions | 21cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | no fire |
| Model Number | 3841-01 |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 15 minutes |
| Controller Battery | 3.7V/600MAH |
| Remote Distance | 30m |
| Charging Time | 90 minutes |
| Charging Voltage | 3.7V/600MAH |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| brand | Henglong |
| Target audience | Unlimited |
| packing | Color box |
| Toy material | plastic |
| Article number | 3841-01/3841-02 |
| Applicable age | Teenagers (15-35 years old) |
| specifications | 1/30 |
| colour | As shown in the figure |
| Feature 1 | Birthday Gift |
| Feature 2 | Free shipping |
| Feature 3 | rc drift car |
| Feature 4 | rc cars |
| Feature 5 | rc tank |
| Feature 6 | rc tank that shoots |
| Feature 7 | rc tank heng long |
| Feature 8 | rc tank battle |
Instock
There are no reviews yet.