Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 12 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| 3C | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Model Number | M4A3 & M26 |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 3.7V 600mah |
| Remote Distance | 30 |
| Charging Voltage | 6.5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | COOLBANK MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
| Color | Army Green |
| Feature1 | Remote Control US Model Tank M4A3 M26 |
| Feature2 | 2.4Ghz RC Battling Panzer Tank Model |
| Feature3 | Infrared Battle Tanks |
| Feature4 | 2.4Ghz 1/30 Scale Model Military Tank Vehicle |
| Feature5 | Sherman M4A3 US RC Tank |
| Feature6 | 1:30 M26 Pershing WWII US Heavy Tank |
Instock
There are no reviews yet.