Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 130 kg |
|---|---|
| Dimensions | 97 × 103 × 56 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushed |
| Model Number | AWY-550L |
| Certification | EPA, ce, EPA, Other |
| Forward Speed | 0-5KM/h |
| Origin | Mainland China |
| Type | Professional Mowers |
| Brand Name | Relied |
| Power Type | Petrol / Gas |
| Feature | 4-Stroke, Self Propelled, Other |
| Packing size | 970 *1030 *560mm |
| Overall machine weight | 105kgs |
| Packing weight | 130kgs |
| Cutting width | 540mm |
| Cutting height | 30-150mm |
| Voltage | 24v |
| Starting method | Remote control start and stop |
| Standard power | RV225CC |
| Fuel tank capacity | 1.4L |
| Fuel consumption | 1.4L/H |
| Max Climb Capacity | 45° |
| Oil capacity | 0.6L |
| Engine stardard | EPA or Euro v Certifited |
| Color | Customized |
| terms of delivery | FOB/CIF |
Instock
There are no reviews yet.