Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Type Number | 777-215 |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Dimensions | 6.8 * 4.1 * 4.1cm / 2.70 * 1.62 * 1.62in |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | NOT suitable for under 3 years old children |
| Warranty | Factory Warranty |
| Model Number | 777-215 |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | about 5 minutes |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 4 * 1.5V AA batteries (not included) |
| Remote Distance | 10m |
| Charging Time | 60 min |
| Charging Voltage | 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.