Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 170 kg |
|---|---|
| Dimensions | 95 × 98 × 67 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushless |
| Model Number | TZ-550 |
| Certification | EPA, CE, ce, EPA |
| Forward Speed | 4KM/h |
| Origin | Mainland China |
| Type | Robotic Mowers |
| Brand Name | TONGZHONG |
| Power Type | Petrol / Gas |
| Feature | Antistall, Height Adjustable Handles, Self Propelled |
| Cutting Width | 500MM |
| Model | TZ-550 |
| Overall Size | 900*930*520MM |
| Package Size | 950*980*670mm |
| Total Weight | 140KG |
| Package Weight | 170KG |
| Cutting Height | 20-150mm |
| Voltage/Battery Capacity | 24V/24AH |
| Gradeability | 45 |
| Horse Power | RV225 |
| Mowing Efficiency | 1500M²/H |
| trading method | fob cif |
| color logo | customized |
Instock
There are no reviews yet.