Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 8 × 8 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Dimensions | 16 x 16 x 19cm |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Design | Tank |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 30 mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 2*AA Battery(not included) |
| Remote Distance | 50 meters |
| Charging Time | 2 hours |
| Charging Voltage | 3.7V/1200mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Tank |
Instock
There are no reviews yet.