Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 17.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 34 × 37 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | CNCEST |
| Model Number | Jh-55 |
| Power Type | Petrol / Gas |
| Color | Red, Black |
| Material | ABS, Iron, Aluminum, Alloy Steel |
| Power Source | Gasoline Powered |
| Starter System | Hand Pull Start |
| Engine Type | Single Cylinder, Air Cooling, 2-Stroke |
| Impact Frequency | 1700-2230BPM |
| Impact Energy | 25-50J |
| Fuel Capacity | 0.9L/0.24gal |
| Displacement | 32.7cc |
| Max. Power and Speed | 1000W/7000r/min |
| Max. Torque and Speed | 1 .45N.m/5300r/min |
| Product Size | 32x28x54cm/12.6x11x21.26in |
| Net Weight | 16kg/35.3lbs |
| Gross Weight | 17.5kg/38.6lbs |
Instock
There are no reviews yet.