Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 93 × 19 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Grade | DIY, Industrial |
| Warranty | 1 years |
| Customized support | OEM, ODM, OBM |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Model Number | HL-HT08 |
| Scissor Type | DUAL |
| Length Of Blade | 520mm |
| Power Source | Battery, Electric Hedge Trimmers |
| Product name | Cordless Grass trimmer |
| Voltage | 20V DC |
| No-load speed | 1400rpm |
| Feature | Dual blade, Hand protection shield |
| Cutting length | 520mm |
| Trim diameter | 15mm |
| Application | Garden Pruning |
| Keywords | Cordless handheld hedge trimmer |
| Battery | 4000mah*1 |
Instock
There are no reviews yet.