Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.112 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 12 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Screws |
| Size | approx. 3.7 x 2 x 7cm/1.46 x 0.79 x 2.76 inch |
| Technical parameters | KV1100 |
| Plastic Type | ABS |
| Model Number | |
| For Vehicle Type | Cars |
| Tool Supplies | Tools |
| Four-wheel Drive Attributes | Assemblage |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Plastic |
| Brand Name | OOTDTY |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | none |
Instock
There are no reviews yet.