Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | US(Origin) |
| Handle Length (in.) | 48 in |
| Product Depth (in.) | 60 in |
| Product Height (in.) | 6 in |
| Product Width (in.) | 15 in |
| Rake Width (in.) | 15 |
| Tine length (in.) | 1 |
| Features | Coated Blades, Coated tines, Corrosion Resistant |
| Garden Tool Handle Style | Long Handle, Standard Handle |
| Handle Material | Fiberglass |
| Number of tines | 14 |
| Product Weight (lb.) | 7 lb |
| Rake Tine Length (in.) | Less than 2.00 |
| Rake Type | Landscape Rake |
| Shape | Bow |
| Tine Material | Metal |
Instock
There are no reviews yet.