Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 39 × 58 cm |
| Noise Level | 96dB |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ce, CE |
| Motor type | Brushless |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | EB430E blower |
| Brand Name | LISM |
| Power Type | Petrol / Gas |
| Color | pink |
| Displacement | 42.7cc |
| Model | EB430E leaf blower |
| Engine Type | Air cooled, Two stroke, single cylinder |
| Fuel | Mixed(Gasoline and two stroke oil) |
| Oil | 30:1 high performance two stroke Air cooled engine oil |
| Bore | 40mm |
| Stroke | 34mm |
| Idle speed | 2600-3000r/min |
| Wide Open Throttle Speed | >7000r/min |
| Maximum Output | 1.25kw/6800r/min |
| Fuel Tank Capacity | 1 L |
| Net Weight | 7.8kg |
| Dimension | 41x33x48.5cm |
Instock
There are no reviews yet.