Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Motor type | Brushless |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | HY-8010 Makita 18V Air Blower |
| Brand Name | ZSQHET |
| Certification | CE |
| Power Type | Electricity |
| Color | Red |
| Net weight | 1400g |
| Wattage / Power | 600W |
| Stepless air flow adjustment | 2.8m³/min |
| No-load speed | 0-18000rpm |
| Power Source | Battery |
| Number of batteries included: | without battery |
| Features | Handheld, Compact, Powerful, Lightweight |
| Suitable for | Makita 18V Battery |
| Application 1 | Electric Blower, Snow Blower, Leaves Blower, Dust Blower |
| Application 2 | Air Blower, Fan Blower, Industrial Blower, Heat Blower |
| Usage | Home DIY |
| Pressure | Medium Pressure |
Instock
There are no reviews yet.