Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 19 × 19 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ce, Other, CE |
| Motor type | Brushed, 550 pure copper motor |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | CYJ-LF-001-Orange |
| Brand Name | RDDSPON |
| Power Type | Electricity |
| motor speed | 29000rpm/min |
| Plug Type | EU / US plug |
| Max air volume | 14.5m3/min 520cfm |
| Max speed | 63m/s 150MPH |
| Product N.W. | 945 g |
| Max current | 16.5A |
| Wind pressure | 730G |
| Speed mode | Infinitely variable speed |
| Power | 400W |
Instock
There are no reviews yet.