Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 130 kg |
|---|---|
| Dimensions | 95 × 60 × 90 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | APDMCMS |
| Power Type | Electric, Gasoline |
| Applicable Industries | Farms, Home Use |
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Type | Wood Chipper |
| Use | chip wood |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Dimension(L*W*H) | 900*580*870mm, 900*580*870mm |
| Weight | 115 KG, 120/105 kgs |
| Warranty | 1 Year |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine |
| Engine | 6.5hp gasoline engine |
| Engine Start | Recoil start |
| Cutting Method | Drum |
| Max Chipper Diameter | 100mm |
| Blades No. | 2 pcs cut blades +1 pcs fixed blade |
| Wheels | 13*5-6 |
Instock
There are no reviews yet.