Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 240 kg |
|---|---|
| Dimensions | 270 × 107 × 180 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | APDMCMS, K max power |
| Power Type | Electric, 7 hp |
| Place of Origin | China |
| Condition | New |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2023 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine, Bearing, Motor |
| Dimension(L*W*H) | 1890*550*1230mm |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Farms, Home Use, Other |
| Showroom Location | United States |
| Weight (KG) | 85 |
| Name | mini wood chipper |
| displacement | 212cc |
| start | pull start |
| certificate | CE |
| chipping capacity | 2 inch |
| chipping drum diameter | 230mm |
| blade length | 10mm |
| tool box | optional |
| cutting type | twin blade drum system |
Instock
There are no reviews yet.