Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 123 × 24 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | APDMCMS, KOUTMY |
| Power Source | Electric Hedge Trimmers |
| Applicable Industries | Home Use |
| Showroom Location | None |
| Condition | New |
| Type | Hedge Trimmer |
| Use | Tea Tree Pruning |
| Power Type | Gasoline |
| Place of Origin | Henan, China |
| Dimension(L*W*H) | 123*24*30 |
| Weight | 6 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Cutting width | 750mm |
| Gasoline engine type | single cylinder air-cooled two-stroke |
| Maximum power | 2.8kw 12500r/min |
| Oil | four stroke machine |
| Displacement | 78CC/198CC |
| Engine idle speed | 2600r/min |
| Carburetor formation | diaphragm type |
| Trimming method | reciprocating |
| Fuel tank volume | 600mL |
Instock
There are no reviews yet.