Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | powsawer |
| Certification | CE, RoHS |
| Model Number | Electric Hedge Trimmer |
| Scissor Type | DUAL |
| Length Of Blade | 51cm |
| Power Source | Electric Hedge Trimmers |
| Voltage | 21V 500W |
| Charging time | 30min |
| Charge discharge times | 1000freq |
| Motor speed | 1500r/min |
| Maximum shear diameter | 15mm |
| Type of equipment | double blade |
| Control type | double knife control |
| Naked machine weight | 2.2kg |
| Machine weight | 2.85kg |
Instock
There are no reviews yet.