Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Plastic Type | ABS |
| Model Number | AMS510 |
| For Vehicle Type | Cars |
| Remote Control Peripherals/Devices | MR30 connector |
| Upgrade Parts/Accessories | MR30 connector |
| RC Parts & Accs | Connectors/Wiring |
| Material | Plastic |
| Brand Name | flyhike |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 12+y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Item Name | MR30 connector |
| Insulation Material | PA66 |
| Original Internal Resistance | 0.8MΩ |
| Recommended Cable Spec | 18AWG 2.8mm diameter |
| Weight | 1.2g/pcs |
| Insulation Degree | UL94V-0 |
Instock
There are no reviews yet.