Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 21 × 31 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, Lucosy |
| Material / Metal Processed | Carbon Steel |
| Rated Input Voltage | 220 V |
| Wire Melting Type | Short Circuit Transfer |
| Max. Load Power Capacity | 2.2 kVA |
| Rated Output Current (MIG) | 40-100A |
| Rated Output Voltage (MIG) | 56 V |
| Welding Current/Voltage Range | 40-100A |
| Rated Duty Cycle @40°C (MIG) | 60% |
| Wire Feeding Speed | 1 m/min |
| Condition | New |
| Place of Origin | China |
| Dimensions | 360*135*240mm |
| Use | Welding |
| Weight (KG) | 7.5 KG |
| Year | THIS YEAR |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Feature | Multifunction |
| Product Name | MIG Welder |
| MOQ | 1 |
Instock
There are no reviews yet.