Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 12.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 27 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, Lotos |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Condition | New |
| Type | MMA Welders, IGBT |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Hot Product 2019 |
| Warranty of core components | 2 years |
| Core Components | Motor |
| Arc Current | 10-50A |
| Pulse Frequency | 50/60 HZ |
| Pilot Arc Current | 10-50A Welding Machine |
| Rated Duty Cycle | 60% |
| Motor Type | DC MOTOR |
| Dimensions | 381L X 152.4W X 340.8 H |
| Use | Welding |
| Voltage | 220V |
| Power | 7.1KVA |
| Weight (KG) | 12 KG |
| Warranty | 2 years |
| Key Selling Points | Long Service Life |
| Showroom Location | United States |
| Color | Red |
| Accessories | Earth Clamp |
| Weight | 11.8KG |
| Function | Inverter IGBT Welding Machine |
| Power Factor | 0.93 |
| Efficiency | 85% Inverter Welders |
| Name | 50/60HZ plasma cutter LTP 5000D |
| Packing | Carton |
| After Warranty Service | Video technical support, Online support, Spare parts |
| Local Service Location | United States |
| Certification | CE CCC |
Instock
There are no reviews yet.