Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 24 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Charging Current | 10A |
| Usage Scenario | Power BMS |
| Certification | CE |
| Balance Function | Passive Balanced BMS |
| Handware or Smart | SMART BMS |
| Charge and Discharge Port | Common Port BMS |
| Function | Overcharge Protection, Over Discharge Protection, Overcurrent Protection, Short Circuit Protection |
| Type | LI-ION Battery BMS |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | ANT BMS |
| Applicable Battery | NCM/LiFePO4/LTO |
| Balance Current | 100mA |
| APP System | Android/IOS |
| Coulomb Counter | Current Integration Method |
| Applicable Cells | 13S to 24S |
Instock
There are no reviews yet.