Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 70 × 90 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, HUAYUAN |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2022 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Motor |
| Condition | New |
| Place of Origin | Hebei China, Hebei, China |
| Warranty | 2 years |
| Key Selling Points | Famous brand PLC |
| Weight (KG) | 86 KG |
| Input Voltage | 380V |
| Dimensions | 863mm*385mm*800mm |
| Product name | Plasma power supply |
| Rated Current | 200A |
| Usage | Plasma power supply |
| Cutting material | Metal Stainless Steel Carbon Steel |
| Arc way | Non-contact arcing |
| Cooling method of cutting gun | Air cooled |
| Color | Blue, black |
| Plasma gas | compressed air |
| After Warranty Service | Video technical support, Online support |
Instock
There are no reviews yet.