Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 30 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | CNCEST |
| Color | Blue/Orange |
| Toolbox Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Material | Steel and Flame-retardant Plastic |
| Mount Type | Freestanding |
| Assembly Required | Yes |
| Power Source | Corded Electric |
| Plug | US Standard |
| Screen Type | LED |
| Input Voltage | 110V |
| Output Power | 3000W |
| Rated Duty Cycle | 40% |
| Current Adjustment Range | 20-200Amp |
| Welding Rod Diameter | 1.6-3.2mm/0.063-0.126 in |
| Welding Thickness | 2-14mm/0.079-0.55in |
| Power Cord Length | 2m/6.56ft |
| Ground Wire Length | About 1.2m/3.94ft |
| Product Size | 24*22cm/9.45*8.66in |
| Package Size | 36*30*11.5cm/14.17*11.81*4.53in |
| Toolbox Size | 35*30*11cm/13.78*11.81*4.33in |
| Gross Weight | 2.8kg/6.17 lbs |
Instock
There are no reviews yet.