Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 35 × 46 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, MIG Welding Machine |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Condition | New |
| Type | MIG Welders |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Marketing Type | New Product 2023 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | PLC |
| Arc Current | 30-160A |
| Pulse Frequency | 50/60HZ |
| Pilot Arc Current | 30-160A |
| Rated Duty Cycle | 60% |
| Motor Type | AC Motor |
| Dimensions | 32X16.5X22CM |
| Use | 5 in 1 welding machine plasma cutter |
| Voltage | 230V |
| Power | 6.5kvA |
| Weight (KG) | 6.5 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Multifunctional |
| Showroom Location | None |
| Product name | 5 in 1 (MIG/MAG/MMA/TIG/CUT) Welding Machine |
| Welding Wire | 0.6-0.8-1.0 mm |
| Current Range | MIG/MAG/MMA/TIG 160A |
| Insulation Degree | H |
| Efficiency | 85% |
Instock
There are no reviews yet.