Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 25 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, safe up |
| Material / Metal Processed | Carbon steel, Stainless steel, Aluminium alloy |
| Rated Input Voltage | 220 V |
| Max. Load Power Capacity | 8.3KVA |
| Output Polarity | AC/DC TIG |
| Rated Duty Cycle @40°C (TIG) | 60% |
| Rated Output Current (TIG) | 5-200 |
| Rated Output Voltage (TIG) | 220 V |
| Welding Current/Voltage Range | 5-200A |
| Condition | New |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Pulse Frequency | 50/60 HZ |
| Motor Type | AC/DC Motor |
| Dimensions | 52*23*39cm |
| Use | Welding |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | AC DC TIG Professional aluminium |
| Weight (KG) | 11.2 KG |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Feature | Multifunction |
| Type | IGBT Module |
| Inverter Technology | IGBT Inverter Cold TIG Welder |
| Welding method | AC DC Aluminum Welding |
| Keyword | MMA Portable Tig Welding Machine |
| Advantage | Easily |
Instock
There are no reviews yet.