Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 8 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, THPT |
| Rated Input Voltage | 220V |
| Rated Duty Cycle @40°C | 60% |
| Max. Load Power Capacity | Other |
| Rated Output Voltage | 220 V |
| Rated Output Current | 20-220 |
| Welding Current/Voltage Range | 220V±15% |
| Condition | New |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
| Motor Type | AC Motor |
| Dimensions | 190*85*120mm |
| Use | Stainless steel/carbon steel/low alloy steel |
| Weight (KG) | 2 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Applicable Industries | Machinery Repair Shops |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| Feature | PORTABLE |
| Product name | Inverter MMA Welding Machine |
| Frequency | 50 |
| Input Voltage | 220V |
| Control mode | Automatic |
| Suitable material | Stainless steel/carbon steel/low alloy steel |
| Electrode specification | 2.5/3.5 |
| Strap length | 1.4m |
| Package | Box |
| Packing | 19*8.5*12cm |
| Weight | 2kg |
Instock
There are no reviews yet.