Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 40 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, Spark |
| Material / Metal Processed | Stainless steel |
| Rated Input Voltage | 230 V |
| Wire Melting Type | Short Circuit Transfer |
| Max. Load Power Capacity | 11.9 |
| Rated Output Current (MIG) | 120 A |
| Rated Output Voltage (MIG) | 230 V |
| Rated Duty Cycle @40°C (MIG) | 60 |
| Wire Feeding Speed | 0.8 m/min |
| Condition | New |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Dimensions | 56*29*52 cm |
| Use | Welding |
| Weight (KG) | 21 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Applicable Industries | Building Material Shops, Construction works, Energy & Mining |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Feature | Multifunction |
| After-sales Service Provided | Online support |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Rated Duty Cycle | 60% |
| Insulation class | H |
| Protection Degree | IP21S |
| Voltage | 38V |
Instock
There are no reviews yet.