Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, CE CCC |
| Material / Metal Processed | Carbon Steel, Stainless Steel, Aluminium Alloy |
| Rated Input Voltage | 220 V |
| Max. Load Power Capacity | 7.81TIG:7.8KVAkVA TIG:KVAkVA |
| Output Polarity | AC/DC TIG |
| Rated Output Current (TIG) | 250 A |
| Rated Output Voltage (TIG) | 80 V |
| Condition | New |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Brand Name | ANDELI |
| Arc Current | 10A-200A |
| Pulse Frequency | 0.2Hz-200Hz |
| Pilot Arc Current | TIG:5A-250A MMA:20A-200A |
| Rated Duty Cycle | 80% |
| Motor Type | AC Motor |
| Dimensions | 490x230x385 |
| Usage | Welding |
| Warranty | 2 Years, 24Months |
| Key Selling Points | Professional aluminum welding machine |
| Weight (KG) | 23 KG |
| After Warranty Service | Video technical support |
| Local Service Location | Russia |
| Showroom Location | Russia |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Not Available |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Product name | tig aluminium |
| Feature | ac/dc, pulse, aluminium |
| Weight | 23KG |
Instock
There are no reviews yet.