Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 48 × 29 cm |
| Origin | Mainland China |
| Is Smart Device | no |
| Model Number | CT418 |
| Certification | CE |
| Functions | Cutting / Welding |
| Input voltage | 110/220V or 220V according to the country |
| Cutting stream (cutting) | 40a |
| Cutting stream (welding) | 180a |
| Welding thickness | 1 to 8 mm |
| Duty cycle / duty cycle | 60% |
| Protection class | IP21 |
| Device cooling | fan |
| Insulation class | F |
| Size | 500 * 400 * 320mm |
| Weight | 10.4kg |
Instock
There are no reviews yet.