Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 53 × 31 cm |
| Origin | Mainland China |
| Is Smart Device | no |
| Model Number | TSE350P |
| Certification | CE |
| Tungsten diameter(mm) | 4 |
| Argon flow rate(L/Min) | 12~20 |
| Cutting current | 350A |
| Raising time | 0.1-5s |
| Switch-on time / duty cycle | 60% |
| Yield | 85% |
| Protection class | IP21 |
| Device cooling | Fan |
| Insulation class | F |
| Power factor | 0.93 |
Instock
There are no reviews yet.