Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 15 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ, SAFEUP |
| Rated Input Voltage | 220V |
| Rated Duty Cycle @40°C | Other |
| Max. Load Power Capacity | 4.0KVA |
| Rated Output Voltage | 220 V |
| Rated Output Current | 120 A |
| Welding Current/Voltage Range | 20-140 A |
| Condition | New |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Pulse Frequency | 50/60HZ |
| Motor Type | DC MOTOR |
| Dimensions | 230*100*15.5 mm |
| Use | MMA welding(Can added LIFT TIG) |
| Weight (KG) | 2.5 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | High Productivity |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Feature | INVERTER |
| COLOR | Customers Option |
| OEM | Accept |
| Function | Manual Welding |
| Technology | IGBT Technology |
| Hot start | yes |
| Weld method | MMA |
| name | Chinese cheap price IGBT technology inverter welding machine 140a |
| Rated Input Power (KW) | 26400W |
Instock
There are no reviews yet.