Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 210 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 12 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Is Smart Device | YES |
| Model Number | T-980 |
| Certification | CE |
| Brand Name | puhui |
| Length of heating zone | 1160mm |
| Number of cooling zones | 1 |
| Maximum width of PCB | 400mm |
| Conveyor belt speed | 0-600mm/min |
| Rated power | 13.2KW |
| Average power | 7.0KW |
| Temperature control accuracy | ±1℃ |
| PCB temperature distribution deviation | ±2℃ |
| Dimension | 1600*734*567mm |
| Weight | 130KG |
Instock
There are no reviews yet.